+420 230 234 180 info@opagroup.cz

FAQ

Nejčastější otázky a odpovědi ohledně Nasaleze Allergy & Nasaleze Protect

Jsou Nasaleze Allergy a Nasaleze Protect vzájemně zaměnitelné přípravky?

Ano, jsou. Bariérová funkce celulózového prášku je u obou přípravků stejná. Jediné, v čem se liší, je obsah máty v Allergy a obsah medvědího česneku v Protect. Pacient si může vybrat dle vůně, která mu více vyhovuje, v období chřipek a viróz je navíc výhodou antivirový a antibakteriální účinek medvědího česneku.

 

Jak často by se mělo Nasaleze používat? Existuje nějaký vedlejší účinek, pokud je Nasaleze používáno příliš často nebo ve větším množství, než je doporučeno? Jak dlouho se dá používat lahvička Nasaleze?

Přípravek se doporučuje používat průměrně třikrát denně, avšak dávka se může zvýšit nebo snížit v závislosti na síle nebo blízkosti alergenu, či v době chřipkové epidemie. Neexistují žádný vedlejší účinky, pokud jste použili příliš mnoho prášku, můžete dojít k zablokování nosu, ale prášek lze snadno odstranit vysmrkáním.

Doba použitelnosti pro neotevřený produkt je maximálně 3 roky, ale pokud byl produkt otevřen, lze jej bezpečně používat po dobu 6 měsíců.

Jak můžete potvrdit, že celulózový prášek byl nastříkán do nosu?

Nasaleze obsahuje práškový extrakty máty peprné (Allergy) nebo medvědího česneku (Protect), který se používá jako aroma stimulující čichové receptory a potvrzující, že byla užita dávka Nasaleze.

Jak zjistíte, že prášek v lahvičce Nasaleze byl spotřebován a že nedošlo pouze k ucpání lahvičky?

Můžete to zkontrolovat pouze odstraněním víčka. Nasaleze by měl obsahovat až 200 dávek.

Jak se můžeme vyhnout ucpání lahvičky a jaké opatření provést, pokud k ucpání došlo?

Produkt uchovávejte v doporučených skladovacích podmínkách, nikdy ho neomývejte vodou ani jinou kapalinou. Pokud k ucpání došlo, odstraníte ho pomocí sterilizované jehly.

Jak dlouho trvá, než Nasaleze začne po vstříknutí do nosu fungovat?

Dle provedených testů produkt začíná fungovat do 3 minut po aplikaci.

Proč je Nasaleze vhodný pro těhotné ženy, děti a starší lidi?

Nasaleze neobsahuje žádnou účinnou látku. Vytváří přirozenou gelovou bariéru, kterou se odstraní vysmrkáním nosu a přirozeným odtokem do krku a později do žaludku.

Byly provedeny klinické zkoušky na dětech a ukázalo se, že použití je zcela bezpečné.

Kdy přesně by se mělo Nasaleze aplikovat?

Doporučujeme produkt používat dříve, než bude pacient vystaven kontaktu s alergeny a viry přenášenými vzduchem.

Má se Nasaleze aplikovat znovu, pokud dojde ke kýchnutí nebo ke spuštění rýmy hned po užití Nasaleze?

Ano, doporučujeme vysmrkat nos a opakovat aplikaci produktu, pokud došlo k podstatnému kýchání nebo výtoku z nosu. Pokud došlo jen k jednomu-dvěma lehkým kýchnutím, pak ne.

Jak bychom mohli použít Nasaleze v kombinaci s nosním sprejem obsahujícím léky nebo nosním sprejem s mořskou vodou?

Jako kombinovaná terapie se doporučuje nejprve aplikovat mořskou vodu nebo nosní sprej s kortikosteroidy a poté Nasaleze. Mořská voda nejprve nos vyčistí, poté se aplikuje lék, který nakonec Nasaleze „zapečetí“ na sliznici a následně ji chrání.

Na jaký typ rýmy se Nasaleze vztahuje? Má Nasaleze účinek na vazomotorickou rinitidu?

Nasaleze je vhodný jako ochrana před všemi vzdušnými alergeny – pyly, roztoče domácího prachu epitelie domácích mazlíčků. Působí jak na celoroční, tak i na sezónní alergickou rýmu. Účinnost při vazomotorické rýmě nebyla dosud prokázána.

Proč výjimečně dochází po použití Nasaleze ke krvácení? Co bychom mohli udělat?

V některých případech, kdy má jednotlivec velmi suchý nosní trakt a užívá Nasaleze, je možné, že celulóza dokáže absorbovat to, co zbývá v nose ze zbylé vlhkosti a způsobit krvácení z nosu. Takové případy jsou vzácné a dosud se neprokázaly jako přímá příčina Nasaleze. Pokud má někdo nosní trakt tak suchý, že trpí epistaxí (krvácením z nosu), měl by být před použitím Nasaleze konzultován lékař.

Může se Nasaleze používat, pokud máme silně ucpaný nos?

Pokud je ucpání nosu velmi silné, Nasaleze nebude schopno vytvořit účinnou bariéru. Pokud může být ucpáni nosu zmírněno vysmrkáním, bude aplikace Nasaleze fungovat. Pokud však jedinec trpí nachlazením a kongescí, nebude Nasaleze plně fungovat, dokud se ucpání nosu nevyčistí.

Mohl by se prášek dostat přímo do plicních alveolů a způsobit jejich poškození?

Způsob účinku Nasaleze je rychlá přeměna celulózového prášku na gel v rámci nosním traktu. Jakmile je prášek velikosti gelových částic, do plic se nedostane.

Ochranný štít proti senné rýmě a dalším vzdušným alergenům, jako jsou pyly, prach a zvířecí alergeny.

Nasaleze Allergy

Vytváří na nosní sliznici přírodní bariéru proti vzdušným alergenům a řeší tak samotnou příčinu alergie, a ne až její příznaky. Obsahuje celulózový prášek rostlinného původu a práškový extrakt z máty peprné.

Ochranný štít proti virům a bakteriím. Přírodní prevence nachlazení a chřipky.

Nasaleze Protect

Vytváří na nosní sliznici přírodní bariéru proti virům a bakteriím. Obohacen o výtažek z medvědího česneku, který má antivirové účinky. Vhodné zvláště v místech s vyšší koncentrací choroboplodných zárodků.

Kontakt

OPA Group s. r. o.
Pod Cihelnou 664/6
161 00 Praha 6

www.opagroup.cz

IČ: 05523869
DIČ: CZ05523869

Spisová značka: C 265113 vedená u Městského soudu v Praze.